Opowieści

czyli wszystko co warto polecić

Ona- młoda kobieta, uciekająca przed zaszufladkowaniem angielskiego półświatku, jest nie do końca taka jak wszystkim się wydaje.  On- dziedzic angielskiej fortuny i tytułu, który za wszelką cenę chce się stamtąd wyrwać. Oni - dwójka ludzi zupełnie obcych ludzi, którzy znają się całe życie, którzy sami, nieświadomie  stawiają o sobie wyzwanie poznania tego drugiego. 


"Teraz to do nas należy decyzja, jaki będzie ten świat"

Młoda dziewczyna, która traci wszystkich, żyjąca w świecie legalnego bezprawia zostaje uratowana, przez tajemniczą kobietę i trafia do podziemnego świata, gdzie zmuszona jest stanąć twarzą w twarz ze swoją przeszłością i sprawdzić jak duża część jej życia to kłamstwa. Trafia na arenę, gdzie największą siłą jest wiara, najwyższą walutą - życie, a największym honorem -  oddanie życia, za zwycięstwo. 

"Ciszej"
A tobie, co dudni w uszach, gdy dziś siedząc tutaj mówię o ciszy?
Przystanął mi za placami. Zatrzymał się tak blisko, że czułam jego ciepły oddech na szyi. Podszedł jeszcze bliżej. Objął mnie ramionami i nachylił się. Jego usta muskały mi ucho, gdy szeptał  -Weź kartkę, pióro i pisz, kochana, pisz…
- Dobrze –odpowiedziałam
Cisza jest muzyką, a muzyką winna być poezją. Czy więc jest cisza Cisza jest poezją. Cisza jest nutą. 


"If we met up at midnight in the hanging tree" Widziałam już zbyt wiele. Moje poczucie beznadziejności i samotności jeszcze bardziej pogrąża mnie w rozmyślaniach. Poczucie wiecznej niedoskonałości natury ludzkiej, poczucie tragicznej samotności człowieka, ogromu czasu i przestrzeni.
Jestem tylko niewinną iskierką, która przecież nic nie znaczy; zaraz zgaśnie.
A co jeśli od niej zapłonie cały las i spowoduje wybuch rewolucji?


Nie człowiek jest autorem scenariusza do swojego życia. Los drwi z ludzi i śmieje się im w twarz. Po wielu, wielu latach, z tych najpiękniejszych dni pozostanie tylko echo, echo wypowiedzianych dawno temu słów, w których oboje pozostali na wieczność uwięzieni
.


Oceny opowiadań

A więc może jestem głupia- zgłosiłam się do oceny licząc, że dostanę maksymalną ilość punktów. A tak naprawdę... Jestem ciekawa co powie ktoś kto się na tym zna. Ktoś... z wprawnym okiem. Pożyjemy zobaczymy.

5 komentarzy:

 1. Dylan ma dług u Halla Muttersa, jednak brak funduszy aby go spłacić. Jak z nieba spada mu Jeffrey ze swym przyjacielem Georgem i ich przeżyciami. Po plamach whiskey i petach zmieszanych z olejem samochodowym rozpoznasz szlak, który przebyli na przełomie lat 50 i 60 Dylan i Jeff. Ślad ten jednak zobaczyła też mafia. Teraz jednak nikt już nie zadaje szyku samochodem o marce Cadillac, nikt nie wkłada pieniędzy do szafy grającej aby posłuchać rock n' rolla, nikt już nie boi się mafii z Nevady, chyba tylko jak zagraża przystojnemu bohaterowi filmu. A whiskey chowa się w porównaniu z drinkami, które można kupić dziś. Wspomnienie tamtych czasów jest tylko w filmach i tym opowiadaniu. Tyle, że w tym przypadku nie musisz nic płacić, aby przenieść się w czasie...do krainy spowitej dymem papierosów i zapachem whiskey.
  https://www.youtube.com/watch?v=P-vEwp5YWRM&feature=player_embedded
  smoke-whiskey-bar.blogspot.com
  Każdy komentarz jest na wagę złota więc baaardzo proszę, o zostawienie opini najlepiej konstruktywnej

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam cię na mojego bloga :)
  Piszę ff o tematyce Dramione z perspektywy Draco. Akcja dzieje się w czasie wojny z Czarnym Panem. Draco dowiaduje się interesujących rzeczy o Hermionie i emocje biorą górę nad rozumem. Do czego to doprowadzi? Czy Draco jeszcze kiedykolwiek zobaczy Granger? A może bardziej powinien martwić się o siebie?
  Jak będziesz mieć czas i chęć to wpadaj i komentuj :3
  www.malfoysdiary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. (...odległa przyszłość...)
  Zapewne wasze wyobrażenia o przyszłości wyglądały mniej więcej tak:
  każdy człowiek posiada latający samochód, hotele w przestrzeni międzygwiezdnej, możliwość osiadania na innych planetach...
  Zazdrościliście tym, którzy mieli być kilkaset lat młodsi od was.
  Niestety. WY mieliście więcej szczęścia.
  Chcielibyście mierzyć się na zamkniętej przestrzeni z dwudziestoma czterema innymi osobami z których jedna może ujść z życiem?
  Nie?
  A pomyślcie, że ja byłam do tego zmuszona, bo żyję w "cudownej" przyszłości.
  Mellody Parks

  Jeżeli spodobała ci się zapowiedź serdecznie zapraszam mój na fanfik o "Igrzyskach Śmierci"!
  http://the-hunger-games-parks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, potrzebujesz zwiastuna na swojego bloga ?Zapraszam Cię na Dolinę Zwiastunów! - http://dolina-zwiastunow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Z góry przepraszam za spam, ale jeśli kochasz Igrzyska Śmierci, serdecznie zapraszam.

  Faye Higgins jest siedemnastoletnią mieszkanką dystryktu czwartego. W dniu Dożynek miejsce ma nieszczęśliwa sytuacja, która w przyszłości zmieni bieg całej historii Panem. Dziewczyna trafia w sam środek 65 Głodowych Igrzysk. A żeby tego było mało, drugim trybutem jest jej najlepszy przyjaciel. Nieświadomie staje się najważniejszą częścią spisku przeciwko brutalnej i niesprawiedliwej dyktaturze republikańskiej. Jednak jak wpłynie to na życie jej i jej bliskich? Czy będzie w stanie ocalić tych, których kocha najbardziej? A może pisana jest jej rychła śmierć na arenie, zaraz po rozpoczęciu Igrzysk?
  Jedno jest pewne. Nie może już ufać nikomu.

  http://trybuci-dystryktu-czwartego.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń